צרו קשר

  ּ

  תביעת כתובה

  בתוך כל ההתרגשות שאתם חווים ביום החתונה שלכם, החתימה על הסכם הכתובה היא אולי הרגע החשוב ביותר שאתם צריכים לתת עליו את הדעת. על פניו נדמה כי מדובר רק בהסכם פורמלי, שבין החתן לאבי הכלה, ובו מצוין סכום תביעת כתובה. שנים ארוכות בית הדין לא חייב גברים לשלם את סכום תביעת הכתובה, אבל בשנים האחרונות יותר ויותר הליכי גירושין מסתיימים כאשר בית הדין מחייב את החתן בתשלום תביעת כתובה מלא. ולכן, ההמלצה כיום מדברת על הצורך לפנות לעזרתו של עורך דין מקצועי ומיומן כבר בתחילת הדרך, על מנת להתמודד עם תביעת הכתובה כנדרש. משרד עורכי הדין כפיר יפת מלווה את לקוחותיו בתהליך גירושין, ומתמודד בהצלחה עם תביעת הכתובה.

   

  כלי משמעותי בעולם הגירושין – תביעת כתובה

  במשך שנים ארוכות הנוהג המקובל בחתונות יהודיות, היה סכום כתובה גבוה במיוחד, אשר מראה על היכולות הכלכליות של החתן לפרנס ולממן את הכלה. הנוהג הזה, אשר נמשך עד לימינו אנו, הוא זה אשר יכול לסבך בסופו של דבר זוגות גרושים – ואף להביא למצב של פשיטת רגל כלכלית של בן הזוג. באופן עקרוני מותר לבית הדין הרבני לחייב את בן הזוג לשלם את סכום הכתובה. אך כאמור, זוהי גישה שחוזרת ובגדול בשנים האחרונות, לאחר שנשים אשר הגישו תביעת כתובה הצליחו להוכיח את טענותיהן בפני בית המשפט ולקבל את מבוקשן.

  נכון להיום, תביעת כתובה היא אחד מהכלים החזקים והעוצמתיים ביותר שקיימים ברשותו של בית הדין. כך שגם אם בת הזוג מגישה תביעת כתובה, היא נדרשת לספק הוכחות ותמיכות לטענתה. אבל, ברגע שבית-הדין מבין כי התביעה היא אכן תביעה מוצדקת (כמו במקרים של בגידה), קיים סיכוי סביר שבו הוא יחייב אתכם לשלם מאות אלפי שקלים לבת הזוג. בראש ובראשונה כדי להימנע ממצב כזה, חשוב לשים סכום כתובה הגיוני במעמד החופה. אבל אם כבר הגעתם למצב הזה, אין מנוס מפנייה לעזרתו של עורך דין מומחה אשר יכול לייצג אתכם נאמנה.

   

  תביעת כתובה – צעדים קיצוניים בתהליכי גירושין קיצוניים

  הטיפול במקרי גירושין קיצוניים, אכן מצדיק צעדים קיצוניים. יחד עם זאת, ככל ולא מדובר במקרה של אישה עגונה, טיפול משפטי נכון של צוות עורכי הדין במשרד כפיר יפת יסייע לכם לצמצם בצורה משמעותית את הנזקים הכלכליים – ואף להימנע מתשלום מלא של תביעת הכתובה. זאת, גם אם הטענות של בת הזוג הן קשות במיוחד.

   

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ