צרו קשר

  ּ

  תביעה להפחתה או ביטול דמי מזונות בעקבות שינוי משמעותי במצבם היחסי של בני הזוג

  לבית משפט יש את הסמכות לשנות או אף לבטל  חיוב של אחד ההורים בדמי מזונות ילדים, אף חיוב כזה שמקורו בהסכם גירושין שנחתם על ידי בני הזוג. בית המשפט יעשה שימוש בסמכות זו בעקבות הרעה משמעותית במצבו הכלכלי של אחד/ אחת מבני הזוג, לעומת שיפור במצבו הכלכלי של בן/ בת הזוג האחר/ת.

  באחד מפסקי הדין שעסקו בסוגיה זו, בית המשפט אף העניק משקל לעובדה שהאם הגישה מספר תלונות שווא כנגד האב במשטרה, וכי גם הצורך להתמודד עם תלונות אלה הקשו על האב לחזור לאיתנו מבחינה כלכלית. באותו אופן, בית משפט יכול להעניק משקל לאירועים שונים שעשויים היו להשפיע על כושר ההשתכרות של אחד מבני הזוג, ככל שמדובר באירועים משמעותיים ורלבנטיים, ובמיוחד כאשר מדובר בתוצאה של פעולה שננקטה על ידי אחד מבני הזוג בחוסר תום לב.

  לאור האמור, הורה שחתם/ חתמה בעבר על הסכם גירושין, ומאז החתימה חל שינוי משמעותי וניכר ביחסים הכלכליים בין בני הזוג, אינו צריך להשלים עם המצב הקיים ואינו חייב לשבת בחיבוק ידיים. עליו לדרוש מההורה השני לערוך שינויים בהסכמה בקשר לדמי המזונות, וככל שההסכמה כזאת לא מושגת, לשכור שירותיו של עו"ד שמתמחה בדיני משפחה על מנת לשקול פנייה בעניין לבית המשפט.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ