צרו קשר

  ּ

  זכויות ידועים בציבור

  אומנם מדינת ישראל היא מדינה שאינה פועלת על פי אסטרטגיית הפרדת דת ומדינה, אך יחד עם זאת בשנים האחרונות ישנם יותר ויותר זוגות אשר בוחרים לוותר על הליך החתונה ברבנות מטעמים אישיים. בכדי להתמודד עם האתגר המשפטי- בירוקרטי, של זוגות אשר חיים ביחד ולא רשומים כנשואים במערכות משרד הפנים, המדינה מאפשרת לבני הזוג לקבל את הזכויות שלהם תחת הקטגוריה של זכויות ידועים בציבור. ידועים בציבור היא הגדרה משפטית אותה אתם צריכים להוכיח, בעזרת ליווי משפטי של עורך דין מנוסה. הצוות המקצועי של משרד עורכי הדין כפיר יפת מלווה זוגות ידועים בציבור ועוזר להם לשמור על זכויות ידועים בציבור בהתאם לאפשרויות הניתנות להם לפי החוק.

   

  מה הן זכויות ידועים בציבור במדינת ישראל?

  למן הרגע שבו הצלחתם להוכיח כי אתם חיים אורח חיים של ידועים בציבור, והמדינה קיבלה את הקביעה הזו, אתם רשומים במרשם האוכלוסין בתור בני זוג. מכאן ואילך, בדומה לזוגות נשואים רבים אחרים, גם לכם יש אפשרות להנות מהיתרונות היחסיים של מערכת יחסים זוגית. בכל מה שנוגע להטבות או זכויות ידועים בציבור, המצב של ידועים בציבור דומה ביסודו למצבם של זוגות נשואים. ועל כן, אתם תוכלו להנות מהטבות בנושאים כמו:

  1. מיסוי –  זוגות נשואים בישראל זוכים להטבות מס ולתנאי תשלום מס נוחים יותר. במיוחד נשים נשואות, אשר יכולות להנות ממספר נקודות זיכוי גבוה יותר, מה שמאפשר להן להביא שכר טוב יותר אל משק הבית המשותף.
  2. רכישת דירות ונכסים פיזיים – בתחום זכויות ידועים בציבור, הזכות החשובה ביותר, היא הזכות לרכישת דירה. זוגות ידועים בציבור אשר רוצים למצוא לעצמם בית מגורים קבוע, יכולים להנות מתוכניות ממשלתיות מיוחדות כמו תכנית מחיר למשתכן ועוד.
  3. ילדים – בדומה לכל זוג נשוי אחר, גם זוגות ידועים בציבור יכולים להביא ילדים משותפים, או לאמץ ילדים במדינת ישראל. כמו כן, זוגות ידועים בציבור יכולים לאמץ את הילדים האחד של השנייה, על מנת להפוך למשפחה בראי החוק.

   

  זכויות ידועים בציבור – השוואת הזכאויות לזוגות נשואים

  מדינת ישראל עשתה בשנים האחרונות צעד משמעותי בדרך למצב של שוויון זכויות מלא בין זוגות נשואים לבין זוגות ידועים בציבור. נכון להיום, רוב הזוגות הידועים בציבור זוכים כמעט לאותן הזכויות של זוגות נשואים, בכל השלבים השונים של החיים שלהם. ואם אתם לא יודעים מה הן הזכויות שמגיעות לכם, ניתן לפנות אל משרד עורך דין כפיר יפת לבירור מקצועי אישי.

   

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ