בעקבות הסכם פשרה בין עיריית ירושלים לבין תושב: מגרש הכדורסל בפארק סן סימון יישאר פתוח בסופי שבוע ובחגים

הפרשה החלה בשנת 2018, לאחר ששמואל פיינגולד, בעל דירה הממוקמת בסמיכות לפארק בשכונת סן סימון, נמאס מהרעש הבלתי נסבל שמגיע ממגרש הכדורסל הנמצא בצמוד לרחוב חזקיהו המלך. התושב פנה לבית המשפט בבקשה להוציא צו מניעה שיורה לעירייה לצמצם באופן ניכר את הפעילות במקום בשעות המנוחה.

השופט קיבל את התביעה וקבע בפסק הדין את הדברים הבאים:

"נקודת המוצא להכרעה היא מסקנת מומחה בית המשפט ולפיה פעילות במגרש הנדון לאחר השעה 22:00 מהווה 'רעש בלתי סביר' על פי תקנות רעש בלתי סביר. עוד ציין בהחלטתו כי לאור קביעת המומחה, הוא נאלץ להגביל את הפעילות במקום וקבע: "בנסיבות דנו הפסקת הפעילות במגרש הכדורסל מהשעה 22:00 ועד לשעה 08:00 למחרת, כפי שקבעה גם הנתבעת, נותנת את המענה הראוי והמאזן. לא מצאתי הצדקה לבקשת התובע להפסקת הפעילות בשעה מוקדמת יותר. בהעדר אמצעים אפקטיביים אחרים לאכיפת שעות הפעילות במגרש ולאור המטרד לאחר השעה 22:00 הרי שיש מקום לחייב את הנתבעת לנעול את המגרש בין השעות 22:00 עד 08:00 ומכניסת שבת ומועד ועד לצאת השבת".

 

בעקבות פסק הדין וביקורת שנשמעה מפי תושבים רבים בשכונה, פעלה העירייה להגיע לפשרה שתאפשר להשאיר את מגרש הספורט פתוח לציבור גם בסופי שבוע, ונראה שהדבר אכן עלה בידה.

במסגרת הפשרה שזכתה לתמיכת המנהל הקהילתי גינות העיר וסוכמה עם מר פיינגולד, סוכם כי העירייה תיצור איזון בין רצון התושבים לשימוש במגרש לבין רצון התושבים לקבלת שקט. במסגרת הסיכום הוחלט כי המגרש יישאר פתוח בסופי שבוע ובחגים, וכי במהלך השבוע ייסגר המגרש בשעה 22:00 והתאורה במגרש תיכבה בשעה 21:00. לאחר החתימה על ההסכם ואישור המינהל הקהילתי הודיעה עיריית ירושלים כי הגישה ערעור לבית המשפט בצירוף הסכם הפשרה שהוגש לביטול פסק הדין.

close
95

היי,

מעוניינים לקבל עדכוני משפט חשובים ומעניינים בקשר לרשויות מקומיות ומיסוי עירוני? הירשמו כאן!

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן